Електромобіль (EV) пропонує численні переваги перед звичайним автомобілем із двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ). Наприклад, електромобіль є більш екологічним, оскільки він не виробляє викидів під час руху, заряджати акумулятор дешевше, ніж заправляти пальним, і він їздить тихіше та комфортніше. Але як щодо обслуговування електромобіля?

Почнемо з основних причин, чому звичайний автомобіль потребує ТО. По-перше, тому що він містить багато обертових частин. Сучасний ДВЗ дуже складний, має незліченну кількість рухомих частин і ретельно продуманих деталей, щоб двигун працював якомога плавніше та ефективніше, і водночас він відповідав найсуворішим стандартам викидів.

Більшість рухомих частин піддаються зносу і тому потребують змащування. Через виділення тепла багато частин також потребують охолодження. Але охолоджуючу рідину і моторне масло необхідно з часом замінити. Це також стосується систем фільтрів для масел і палива. Через знос і старіння також є деталі, які з часом можуть вийти з ладу та потребують заміни як запобіжний захід.

Набагато менш складний

У електромобілі, який працює від електродвигуна, всього цього немає. Технологія електродвигуна значно менш складна в порівнянні з ДВЗ. Тут значно менше деталей, які обертаються та зношуються. В електромобіля навіть коробки передач немає. У результаті стає набагато менше компонентів, які потрібно охолоджувати та змащувати. Тому в електромобілі немає рідин і певних фільтрів, які потрібно замінювати з часом.

Рекуперативне гальмування

На додаток до всього вищесказаного, гальма електромобіля також менше зношуються порівняно з гальмами автомобіля з двигуном ДВЗ, оскільки в електромобілі використовується рекуперативне гальмування. Як тільки ви знімаєте ногу з педалі газу, електромотор починає працювати безпосередньо як генератор. Він використовує кінетичну енергію, що виділяється під час розгортання, і негайно починає заряджати акумулятор. Залежно від вибраного режиму це має ефект гальмування, змушуючи автомобіль сповільнюватися швидше, ніж зазвичай. В результаті, особливо в міському русі, вам не потрібно натискати педаль гальма так часто, а гальмівні колодки та диски зношуються менш швидко.

Безтурботне водіння за вигідними цінами

Тому електромобіль потребує менше обслуговування порівняно зі звичайним автомобілем із двигуном. Але це не означає, що обслуговування не потрібне взагалі. Оновлення програмного забезпечення є важливим, наприклад, оскільки більшість функцій є електричними та керованими програмним забезпеченням. Є багато інших речей, які також потрібно перевіряти під час регулярного технічного обслуговування, і для яких потрібен спеціалізований персонал. Наприклад, вдосконалена система високої напруги та суворі вимоги безпеки, які з нею пов’язані.

У будь-якому випадку обслуговування електромобіля набагато дешевше, ніж автомобіля з двигуном. Це стало результатом різних досліджень, у тому числі великомасштабного в Нідерландах, де організація автомобільного сектора BOVAG проаналізувала майже 12 мільйонів відвідувань технічного обслуговування для свого щорічного «Моніторингу післяпродажного обслуговування». Це показує, що у 2021 році, виміряно протягом повного року, в середньому 529 євро на автомобіль з ДВЗ було витрачено на технічне обслуговування та ремонт, порівняно з 340 євро на рік для електромобіля.

Сервіс і MG

Інтервал технічного обслуговування MG становить 24 000 кілометрів або один раз на рік. Ви також можете заздалегідь отримати розцінку в авторизованому сервісному центрі MG, щоб точно знати, чого очікувати. Крім того, стандартна гарантія виробника на всі електричні моделі MG становить 7 років або 150 000 км. Гарантія може бути передана наступному власнику та поширюється на весь автомобіль, включаючи літій-іонну батарею та електродвигун.

І останнє, але не менш важливе: клієнти MG мають право на безкоштовну допомогу на дорозі протягом першого року після реєстрації нового автомобіля. Проте щоразу, коли MG обслуговується в авторизованому сервісному центрі MG, допомога на дорозі продовжується на один рік безкоштовно, щонайбільше на сім років поспіль.

Детальніше про MG Assistance в Україні на сторінці послуги за посиланням https://mgmotor.com.ua/assistance